Хімія є дійсно надзвичайно прекрасню наукою. За тонами рівнянь і розрахунків ховаються захоплюючі експерименти. І я впевнена що ці експерименти перехоплюватимуть подих як і маленьким так і великим, хімікам і просто людям, що люблять природу і всю її езотеричну красу.
Тому починаємо на цьому сайті рубрику 'Хімія прекрасна'. Першою її метою є показати, що насправді приховує хімія. Тут я буду ділитись картинками та відео, які ілюструватимуть експерименти чи феномена, що не завжди є можливими спробувати в шкільній лабораторії, але все одно розпалюватимуть цікавість до найкращої науки в світі ;)
Шукаючи одного вечора цікавинок в інтернеті, я натрапила на цікаву серію відео, на вебсайті Тому починаємо на цьому сайті рубрику 'Хімія прекрасна'. Першою її метою є показати, що насправді приховує хімія. Тут я буду ділитись картинками та відео, які ілюструватимуть експерименти чи феномена, що не завжди є можливими спробувати в шкільній лабораторії, але все одно розпалюватимуть цікавість до найкращої науки в світі ;)
Beautiful Reactions: Precipitation from L2 Molecule on Vimeo.
Наступне відео називається 'Хімічний сад'. Наступні реакції відбулися, коли шматочок солі було кинуто в стакан із розчином Натрію Силікату (Na2SiO3). Сіль почала розростатись в надзвичайно цікаві форми завдяки формації силікатних мембран та ефекту осмозису.
Beautiful Reactions: Chemical Garden from L2 Molecule on Vimeo.
Кристали є надзвичйно красивими, як і зверху на макроскопічному рівні, так і всередині на мікроскопічному атомному рівні. Це відео показує кристалізацію Купруму Сульфату (CuSO4), Натрію Тіосульфату (Na2S2O3), Калію Ферріоксилату (K3[Fe(C2O4)3]) і Натрію Ацетату (CH3COONa).
Beautiful Reactions: Crystallization from L2 Molecule on Vimeo.
Виділення газу є важливим явищем хімії, так як багато реакцій супроводжуються виділенням газу. на цьому відео я підбрано декілька цікавих реакцій де ви зможете побачити зблизька газоутворення під час хімічного процесу.
Beautiful Reactions: Bubbling from L2 Molecule on Vimeo.
Природа є надзвичайно красивою і комплексною. І навіть якщо покоління хіміків міркували над визначенням термінів основа і кислота, та пробували догадатись, як було б можливо їх визначати, природа давно уже найшал вихід. Природні рН індикатори: червона капуста і пелюстки квіток змінють свій колір у кислотних та основних розчинах.
Beautiful Reactions: Color Change from L2 Molecule on Vimeo.
Немає коментарів:
Дописати коментар